• Rodičovské združenie

Rodičia detí z triedy Kuriatka a Žabky budú mať rodičovské stretnutie 6.9.2022 po prevzatí detí o 10:30hod v jedálni, kde sa dozviete všetky potrebné informácie a vyplníte potrebnú dokumentáciu.

Z toho dôvodu by bolo vhodné zabezpečiť si starostlivosť  o dieťa iným rodinným príslušníkom.

Rodičovské stretnutia v ostatných triedach budú: ZAJAČIKY- 12. 9. 2022 o 16hod v triede

Motýliky, Myšky, Lienky, Sovičky, Včielky- 14. 9.2022 o16hod- na triedach

Taktiež je vhodné zabezpečiť si starostlivosť o dieťa s iným rodinným príslušníkom.

• Pokyny pre rodičov k nástupu od 5. 9. 2022

• Povinnosti zákonných zástupcov detí

počas prevádzky  materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnostimestskej časti Bratislava-Petržalka

v školskom  roku 2022/2023

• Dodržiava pokyny riaditeľa materskej školy, ktoré upravujú podmienky konkrétnej materskej školy na školského roka 2022/2023.
              • Predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy, alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako 5 dni  vrátane víkendov  a sviatkov písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (v tlačenej podobe, alebo cez edupage).  V prípade, že rodič nepredloží „Vyhlásenie o bezpríznakovosti“ sa dieťa považuje za príznakové a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať.  Rešpektuje pravidlá zákazu nosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy.
              • Rodič môže svojim rozhodnutím ospravedlniť dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním  na 7 po sebe idúcich dní. Pri absencii viac ako 7 vzdelávacích dní  z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie o chorobe“ od všeobecného lekára pre deti a dorast inak dieťa nemôže nastúpiť do materskej školy (víkendy a sviatky sa nepočítajú).
              • Dohliada na umytie rúk dieťaťa bežným spôsobom, pred vstupom do triedy.
              • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje triednu učiteľku a riaditeľku materskej školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.
              • Pri ceste s dieťaťom do materskej školy sa riadi opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ.
              • Dodržiava podmienky, za akých dieťa nemôže nastúpiť do materskej školy, zverejnené na ozname umiestnenom na vchodových dverách materskej škol

Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia

• Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára.

Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.

• Materská škola, Röntgenova 16, Bratislava 851 01

VEC: Riaditeľské voľno

V zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. Z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, udeľujem žiakom Materskej školy v piatok 2. 9. 2022

riaditeľské voľno

z prevádzkových dôvodov vzhľadom na prebiehajúcu údržbu vykurovacích zariadení.

V uvedený deň nebude prebiehať výchovno-vzdelávacia činnosť.

Materská škola bude v prevádzke pre žiakov od 5. 09. 2022 (pondelok).

Ďakujem za pochopenie

Ľubica Komacsková