• Zelená škola

dovolíme si Vás informovať, že dňa 06.03.2019 sa uskutočnilo prvé kolégium projektu Zelená škola k téme Zeleň a ochrana prírody. Na základe environmentálneho auditu spracovaného členmi kolégia bude vypracovaný akčný plán, kde budú vytýčené ciele spolu s harmonogramom aktivít na realizáciu cieľov.

Boli by sme radi, ak by projekt priniesol do areálu materskej školy viacej zelene, podporu biodiverzity, a v prvom rade miesto pre interaktívne a zážitkové vzdelávanie žiakov materskej školy. Máme záujem vypestovať trávnik, vertikálnu zeleň, vybudovať živé a náučné chodníky, vysadiť ďalšie stromy a kríky, vybudovať motýliu záhradu, hmyzí hotel, úkryt pre jašteričky, domov pre ježkov, úžitkové záhony, pocitový chodník.

Bude nevyhnutné, aby sa materská škola v rámci financovania projektu zapojila do mnohých grantov a súťaží. Taktiež je vítaná pomoc od vás - rodičov. Ak máte skúsenosti so záhradkárčením, záhradnou architektúrou, prípadne možnosť získať materiál na pripravované aktivity, budeme radi ak nás oslovíte, či už osobne alebo prostredníctvom emailu zelenamsrontgenova@googlegroups.com.

Kolégium projektu Zelená škola

Milí rodičia a priatelia našej materskej školy.

Radi by sme sa vám poďakovali za vašu pomoc a spoluprácu pri premene dvora , ktorú ste nám preukazovali v poslednom období. Projekt Zelenej školy, ktorý prebieha  od roku 2018 bude vyhodnotený 21.7.2020. Tešíme sa, že sa nám spoločnými silami podarilo pre deti vytvoriť podnetné a zdravšie prostredie zvýšením podielu flóry a vybudovaním zelených herných prvkov. V priebehu tohto 2-ročného obdobia nám vďaka vašej snahe a nemalej účasti vašich detí pribudli trávnaté plochy, včelí bufet, vresovisko na pozorovanie dážďoviek a cifrušiek bezkrídlych, hmatový zmyslový chodník, živé hranty plné rastlín, vŕbové stavby a náučný chodník o drevinách, ktorých obsah tabuliek s označením drevín nám pomáhali spracovať žiaci zo ZŠ Nobelovo nám. s pani učiteľkou Slávikovou, za čo aj im veľmi pekne ďakujeme. So zmenami však zďaleka nekončíme a veríme, že nám budete nápomocní aj naďalej.

Ďakuje vám kolégium Zelenej školy, zamestnanci a deti . J